Cytrynowy żółty i zimna szarość w stylizacjach weselnych. Kolory roku 2021 Pantone.

z Brak komentarzy

Szary mówi o sile, odporności i harcie ducha. W kategoriach natury to skały na plaży, a w kategoriach mody to najmodniejszy w 2020 fason spodni – szare dresy. A cytrynowy żółty to nadzieja, optymizm, oczekiwanie na coś pozytywnego, co wkrótce nastąpi. Natomiast fakt wybrania duetu kolorów mówi o tym, że potrzebujemy siebie nawzajem. To parafraza opisu kolorów wybranych w tym tygodniu na kolory roku 2021 przez Instytut Pantone.

A jak ma się to do stylizacji weselnych?

Faktycznie, kolory te to nie są najbardziej popularne kolory w stylizacjach weselnych ostatnich lat. O przyszłych Pannach Młodych, które wybierałyby takie połączenie kolorystyczne powiedziałabym: odważne i nietuzinkowe. Ale zachęcam – niech 2021 będzie rokiem hartem ducha i optymizmu!

Kolor roku Pantone 2021

Cytrynowy żółty i zimna szarość – gdzie i kiedy pasuja?

Pierwszym, ale pewnie nie jedynym skojarzeniem, jakie mam na temat tych kolorów w stylizacjach weselnych byłoby stwierdzenie, że pasują do chłodnych, industrialnych wnętrz a idealną porą roku jest wiosna. Ekspozycję szarości widzę w nowoczesnych obiektach, urządzonych w minimalistycznym stylu, gdzie we wnętrzach znajdziemy beton lub kamień. Stylowo wyglądałyby też w miejscach, które dysponują szarymi obrusami, ale obrusy zawsze można wypożyczyć, więc nie jest to must have.

Cytrynowy żółty i zimna szarość świetnie sprawdzą się też na swobodnych przyjęciach pod namiotem. Będą też bardzo dobrze wyglądały w bardziej pałacowych, białych wnętrzach w wydaniu bardziej glamour. Soczysta, cytrynowa żółć kojarzy mi się też nieuchronnie z kwitnącą forsycją i tulipanami. Dlatego naturalnym wyborem jest wczesna wiosna. Ale połączenie to też świetnie sprawdzi się we wszystkich letnich stylizacjach.

Cytrynowy żółty i zimna szarość – nakrycia stołów

Jeśli już jesteśmy przy wyglądzie stołów to nie sposób nie wspomnieć o możliwościach wykorzystania kolorów roku 2021 w aranżacji nakrycia stołów. Tu możemy postawić na barwioną papeterię, podtalerze, kolorowe szkło lub materiałowe serwetki. Opcji jest co najmniej kilka, a efekt może być naprawdę spektakularny.

Cytrynowy żółty i zimna szarość – bukiet Panny Młodej

O nie, to nie musza być słoneczniki! W ciepłych żółtych barwach może powstać nowoczesny, nieregularny bukiet. Idealnie komponuje się z białymi i zielonymi dodatkami. Szarość możemy zastosować w tasiemkach. Może być zarówno podłużny jak i spływający a także bardziej tradycyjny – pionowy. Kształt bukietu zależy od figury Panny Młodej i fasonu sukni.

 

Cytrynowy żółty i zimna szarość – suknia ślubna

Oba kolory są możliwe do realizacji przy projekcie sukni ślubnej. Choć oba są też wymagające i nie każdemu po prostu pasują. Także spokojnie – realizując tę stylizacje możecie też zostać przy klasycznych białych lub śmietankowych sukniach. Jeśli zdecydujecie się jednak zaszaleć z kolorem sukni pamiętajcie, żeby przymierzyć podobne odcienie i dobrać je do Waszych karnacji, koloru włosów i oprawy oczu.

Cytrynowy żółty i zimna szarość – stylizacje druhen i świadkowej

Jeśli nam za bardzo kolorystyka nie odpowiada to może uda nam się namówić świadkową lub druhny (jeśli takowe mamy). Kolory te w sukienkach dla druhen i świadkowej wypadają bardzo wdzięcznie, radośnie i zwiewnie. Oczywiście jest jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego fasonu. Ale może, jeśli mamy kilka dziewczyn do ubrania, warto pomyśleć o uszyciu takich sukienek? Z tego samego materiału, ale każda w innym fasonie, pasujących do sylwetki każdej z dziewczyn. Zobaczcie inspiracje.

Cytrynowy żółty i zimna szarość – stylizacja Pana Młodego

Kolory roku 2021 to również wdzięczna stylizacja dla Pana Młodego. Szary, letni garnitur sprawdzić się na wielu swobodniejszych przyjęciach. Jest też kolor garnitury, który pasuje wielu mężczyznom. Szczególnie korzystnie postrzegam taką stylizację na ślubach plenerowych lub weselach plenerowych oraz na przyjęciach organizowanych latem. Do szarego garnituru świetnie pasują cytrynowe dodatki: kamizelka, krawat, mucha, poszetka lub kwiatek przy butonierce. Oczywiście nie wszystko na raz, ale stosowanie do upodobań Pary Młodej. Możliwości jest co najmniej kilka.

Cytrynowy żółty i zimna szarość – słodki stół

Candy bar to rewelacyjne wręcz miejsce na wyeksponowanie kolorów przewodnich. Nowoczesne słodkie stoły z mini deserami, monoporacjami, makaronikami, ciepłymi lodami i innymi tego typu słodkościami cieszą się ogromnym powodzeniem a do tego wyglądają rewelacyjnie.

Cytrynowy żółty i zimna szarość – tort

Kolorów przewodnich nie może też zabraknąć wśród króla wszystkich słodkości, czyli tortu. Obecnie tort może wyglądać jak sobie tylko wymarzycie. Wszystko jest kwestią wyobraźni i umiejętności cukiernika. W kolorystyce, którą wybrał w tym roku Instytut Pantone tort weselny może być zarówno w odsłonie eleganckiej jak i bardziej rustykalnej. Smakowo też mamy w czym wybierać: cytryna, mango, marakuja to znane i lubiane smaki tortów weselnych, które w odpowiednim towarzystwie zapadną gościom w pamięć.

Jeśli nie macie jeszcze Waszje ślubnej stylizacji, macie sto różnych pomysłów i nie wiecie, jak je połączyć w spójną całość a przede wszystkim, jak je zrealizować - zapraszam do kontaktu. Mogę stworzyć dla Was wymarzoną stylizację wesela.

 

***

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule to inspiracje znalezione na Pintereście. Każde zdjęcie - po kliknięciu - przekierowuje do swojego źródła.