Światowe trendy w sukniach ślubnych w 2018

z Brak komentarzy

Zapewne każda Panna Młoda wie, że jesień to czas poszukiwań sukni ślubnej. Nie przypadkowo we wrześniu salony wyprzedają ubiegłoroczne kolekcje by na przełomie października i listopada zaprezentować nowe modele. Dzieje się tak, ponieważ na początku października, w Nowym Jorku odbywa się bridal fashion week. Innymi słowy impreza, podczas której wybitni projektanci z całego świata przedstawiają swoje ślubne propozycje, inaugurując tym samym nowy sezon. Dlatego zanim wybierzesz swój wymarzony model, zobacz koniecznie, jakie są światowe trendy w sukniach ślubnych w nadchodzącym sezonie. 

 

Rękawy odsłaniające ramiona

Choć odsłonięte ramiona w modzie ślubnej zawsze były modne, to w nadchodzącym sezonie projektanci postawili na odważne zestawienia: odsłonięte ramiona i długie rękawy lub falbany przy dekolcie. Modele takie znajdziemy w kolekcjach największych światowych projektantów na przykład: Monique Lhuillier, Allison Webb, czy Olega Cassini. Ze względu na ekspozycję ramion, modele te lepiej prezentują się na dziewczynach o drobnej budowej. Dodatkowo, suknie te pozwalają też zaszaleć z długimi, ozdobnymi kolczykami.

światowe trendy w sukniach ślubnych
Projektant: Monique Lhuillier
Suknia ślubna
Projektant: Alisson Webb
Suknia ślubna
Projektant: Oleg Cassini

Głęboki dekolt

Głeboki dekolt w kształcie litery V to absolutny hit w światowych trendach w sukniach ślubnych w nadchodzącym sezonie. Co więcej pojawia się zarówno w lekkich, romantycznych sukniach boho jak i w eleganckich modelach z koronką i kryształkami. Jest obecny na przykład w kolekcjach Justina Alexandra, Inbal Dror czy kultowej hiszpańskiej marki Pronovias. Paradoksalnie, modele te lepiej prezentują się przy mniejszych biustach.

Suknia ślubna
Projektant: Justin Alexander
Suknia ślubna
Projektant: Inhbal Dror
Suknia ślubna
Projektant: marka Pronovias

Nie tylko Biel

Chyba wszyscy pamiętamy - uchodzącą jeszcze kilka lat temu za przejaw ekstrawagancji - pasteloworożową suknię Jessiki Biel. Dzięki tej aktorce, nie białe suknie to już światowy trend w sukniach ślubnych, na który mogą sobie pozwolić nie tylko gwiazdy Hollywood. Tak więc na tegorocznym bridal fashion week w kolekcji niemal każdego projektanta znalazły się suknie w odcieniach biszkoptowych, pudroworóżowych a nawet pastelowofioletowych. Bez wątpienia to kreacje dla oryginalnych i kreatywnych Panien Młodych. Co więcej, idealnie prezentują się przy śniadych kreacjach. Poniżej propozycje od Zuhaira Murada, Alexandry Grecco i – dostępnej również w Polsce na przykład – marki Sweetheart.

Suknia ślubna
Projektant: Zuhair Murad
Suknia ślubna
Projektant: Alexandra Grecco
Suknia ślubna
Projektant: marka Sweetheart

Falbany i falbanki

Wprawdzie szerokie falbaniaste doły sukien ślubnych pojawiały się już w ubiegłym sezonie, ale dopiero w nadchodzącym stają się naprawdę modne. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że falbany wpisują się w światowe trendy w sukniach ślubnych na różne sposoby. Po pierwsze mogą być wykorzystane zarówno pionowo jak i poziomo. Po drugie mogą być subtelne, ale też bardziej widowiskowe. I wreszcie - pojawiają się i na spódnicach i na gorsetach. Możemy je odnaleźć na przykład w kolekcji Martiny Liany czy takich marek jak Marchesa i Lilian West. Jednak trzeba przyznać, żę falbaniaste spódnice najlepiej prezentują się na wysokich dziewczynach.

Suknia ślubna
Projektant: Martina Liana
Suknia ślubna
Projektant: marka Marchesa
Suknia ślubna
Projektant: marka Lilian West

Aplikacje 3D

Przede wszystkim naszywane aplikacje są zupełnie nowym motywem, który pojawił się w kreacjach ślubnych na 2018 r. Dzięki nim suknie robią wrażenie trójwymiarowych. Z tego powodu są to kreacje dla Panien Młodych, które pragną zrobić duże wrażenie, bo z pewnością nie sposób przejść obok nich obojętnie. Zabieg ten zastosowano na przykład w modelach z kolekcji Viktor&Rolf Mariage, Galii Lahav i Romony Kevežy.

Suknia ślubna
Projektant: marka Viktor&Rolf Mariage
Suknia ślubna
Projektant: Galia Lahav
Suknia ślubna
Projektant: Romona Keveža

Ślubne peleryny

W tegorocznych propozycjach dla przyszłych Panien Młodych pojawił się też pomysł stylizacji z książęcą peleryną. Dzięki światowym projektantom rozwiązanie to wydaje się szczególnie atrakcyjne dla dziewczyn, wychodzących za mąż jesienią lub zimą, bo peleryna – poza walorem estetycznym – jest też ciekawym okryciem wierzchnim. Jakkolwiek projektanci idą o krok dalej i proponują je również jako substytut welonu czy trenu niż okrycie. Pokazują to kreacje z peleryną na przykład Ellie Saab, Pereza Lazaro i brytyjskiej marki Temperley London.

Suknia ślubna
Projektant: Ellie Saab
Suknia ślubna
Projektant: Perez Lazaro
światowe trendy w sukniach ślubnych
Projektant: marka Temperley London

Po pierwsze odsłonięte ramiona, po drugie głęboki dekolt, po trzecie pastelowe kolory, następnie falbany, trójwymiarowe aplikacje i peleryny - to trendy pojawiające się na ślubnych wybiegach w nadchodzącym sezonie. Mimo że trudno przewidzieć, czy zyskają aprobatę tegorocznych Panien Młodych i na stałe wejdą do kanonu mody ślubnej, to warto je odnotować. Poza tym w kolekcjach światowej sławy projektantów obecne też są ślubne klasyki: maxi długość, królujący w ostatnich sezonach tiul, biżuteryjne zdobienia, czy hit ostatniego sezonu –  śmiałe rozcięcie odsłaniające nogi.

Podsumowując warto mieć świadomość panujących trendów i brać je pod uwagę, ale pamiętajcie Dziewczyny, żeby przy wyborze sukni kierować się przede wszystkim dopasowaniem do własnej sylwetki i poczuciem, że „to ta właściwa”.

Ponadto, jeśli jesteście ciekawe, co słychać w sezonie 2018 na rodzimym rynku sukien ślubnych, gorąco zechęcam do zajrzenia do artykułu poświęconego polskim projektantom sukien ślubnych.